Przejdź do treści

COVID-19 | Środki zapobiegawcze, informacje i zabiegi ajurwedy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

COVID-19
Środki i informacje ~ 653 ~

Z Kliniki Ajurwedy, Ayurveda Institute UK i
Stowarzyszenie Profesjonalistów Ajurwedy UK

[/vc_column_text][vc_column_text]

Drodzy przyjaciele

To czas wielkiej niepewności dla nas wszystkich. Być może czas, w którym objawia się nam prawda o naszym istnieniu. Nasze modlitwy i nasze serca są z wami wszystkimi.

Od lat wysyłamy e-maile i biuletyny, używając sanskryckiej śloki: „Arogya Parama Labaha”. Po prostu przetłumaczyliśmy to jako „Zdrowie jest twoim bogactwem!”. Nasze zdrowie jest podstawą, na której możemy doświadczać tego życia.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek w skali globalnej, możemy zrozumieć mądrość Ajurwedy. Nasze życie, życie ludzi wokół nas i to, jak troszczymy się o siebie nawzajem, okazują się jedynymi rzeczami, które kiedykolwiek naprawdę miały znaczenie.

W tej chwili robimy, co w naszej mocy, aby odpowiadać na prośby pacjentów o udzielanie porad zapobiegawczych, a także pomagać tym, którzy doświadczają objawów wirusa.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, tymczasowo zamknęliśmy Klinikę, aby chronić i troszczyć się o Ciebie i osoby z nami współpracujące oraz społeczeństwo.

Będziemy tęsknić za wami, ale nadal jesteśmy dostępni przez e-mail. Będziemy przesyłać aktualizacje Kliniki i Instytutu za pośrednictwem poczty elektronicznej, naszej strony internetowej i Facebooka, a także porady profilaktyczne i informacje z perspektywy ajurwedyjskiej.

Jesteśmy w tym wszyscy razem. Mamy nadzieję, że będziesz się dobrze czuć, zapewnisz nam wszystkim bezpieczeństwo i wesprzesz tych, którzy wykonują krytyczną pracę dla naszych społeczności.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Klinika jest chwilowo zamknięta do czasu przywrócenia normalnej obsługi. Ponad 2 tygodnie temu podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu wszystkich terapii Panchakarma. Do niedawnego komunikatu rządu prowadziliśmy konsultacje przez Skype/Facetime i wysyłaliśmy leki, ale ze względu na lockdown już nie jesteśmy w stanie tego robić.

Jeśli doświadczasz lub podejrzewasz, że doświadczasz jakichkolwiek objawów wirusa koronowego i chciałbyś skonsultować się z naszymi lekarzami przez Skype lub telefonicznie w celu uzyskania porady lub pomocy, skontaktuj się z nami wyłącznie przez e-mail, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe możliwe.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Instytut Ajurwedy w Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś aktualnym studentem Instytutu, będziemy nadal wysyłać Ci filmy e-learningowe i informacje, abyś mógł kontynuować naukę. Teraz może być doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na tę naukę. Wkrótce wyślemy informacje o nadchodzących egzaminach i wszelkich przełożeniach, a jeśli zajdzie taka potrzeba, przedłużymy je studentom. Jeśli złożyłeś zapytanie o dołączenie do naszych kursów, wkrótce prześlemy informacje o kursach zaplanowanych na wrzesień 2020. W tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy te terminy będą realne. Zgłosimy Państwa zainteresowanie i po ustabilizowaniu się sytuacji wrócimy do kwestii terminów rozpoczęcia i/lub ewentualnych zmian w kursach.

Jeżeli jesteś zapisany na kurs masażu w marcu lub czerwcu, po raz kolejny, jak tylko sytuacja się ustabilizuje, powrócimy do terminów i/lub zmian w kursach.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Porady profilaktyczne z perspektywy ajurwedy

Zdecydowanie zalecamy przestrzeganie oficjalnych instrukcji dotyczących blokady. Absolutnie ważne jest, abyśmy działali świadomie, abyśmy nie byli nosicielami wirusa i nie zarażali nim innych. Twoje wsparcie w tym zakresie ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza dla pracowników służby zdrowia i innych osób, które wykonują podstawowe usługi społeczne, z których wielu pracuje przez całą dobę i naraża się na wielkie ryzyko, aby chronić nas wszystkich.

Starożytnym sposobem radzenia sobie z wirusami było wieszanie pęczków liści neem na zewnątrz domu, aby inni wiedzieli, że gospodarstwo domowe jest zarażone. Wiadomość brzmiała: „Przechodzę kwarantannę, aby się tobą zaopiekować”. Ta uprzejma wiadomość zachęciła ludzi do myślenia o sobie nawzajem. Możemy się wiele nauczyć z tego przykładu – musimy dokładnie przemyśleć, jak każde nasze działanie wpłynie na innych – Twoje dzieci, Twoich rodziców, Twoich kolegów i przyjaciół. To jest sama esencja świadomości.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Środki ajurwedyjskie i dieta w profilaktyce

Oprócz oficjalnych rządowych wytycznych dotyczących ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa, te środki zaradcze mogą być stosowane przez wszystkich w celu ochrony przed wirusem i mogą być stosowane w przypadku łagodnego kaszlu lub przeziębienia lub jakichkolwiek objawów grypopodobnych :

Olej kokosowy: Za pomocą czystego wacika nałóż niewielką ilość oleju kokosowego na wewnętrzną stronę nozdrzy, ust i wmasuj w dłonie, zwłaszcza przed wyjściem.

Sczerniały kokos: (instrukcje jak go przygotować znajdują się w załączonym krótkim filmie). Jedz jednocentymetrowy kawałek tego poczerniałego kokosa 3 razy dziennie. Upewnij się, że dobrze przeżuwasz przez 5-10 minut przed połknięciem.

[/vc_column_text][vc_video link=”https://youtu.be/8Bqbls4Y_uo” el_width=”50″ align=”center”][vc_column_text]

Woda z kolendry: Jeśli nie odczuwasz podwyższenia temperatury, kaszlu lub przeziębienia, możesz wypić jedną szklankę wody z kolendry trzy razy w tygodniu, z samego rana na pusty żołądek (instrukcja przygotowania wody z kolendry znajduje się w załączniku poniżej)

Herbata z kolendrą i imbirem: wypij jedną lub dwie małe filiżanki herbaty z kolendrą i imbirem dziennie (najlepiej zastąp jedną lub dwie zwykłe filiżanki kawy/herbaty tym preparatem).

Napój z imbirem, limonką i miodem: jeśli doświadczasz przeziębienia/kaszlu lub objawów grypopodobnych, wypij małą filiżankę tego napoju dwa razy dziennie. Wymieszaj pół szklanki gorącej wody z 1 łyżką stołową mieszanki imbiru z limonką i miodem (instrukcje przygotowania mieszanki z limonki imbirowej i miodu znajdują się poniżej)

Dieta: jeśli doświadczasz przeziębienia/kaszlu lub objawów grypopodobnych, staraj się utrzymać prawidłową równowagę pH organizmu (zrównoważyć doszę pitta) i unikaj:

  • Czerwone mięso
  • Kawa
  • Alkohol
  • Ser
  • Pomidory
  • Owoce morza

[/vc_column_text]Pobierz lekarstwa i przepisy na koronawirusa[vc_column_text]

Jeśli uważasz, że możesz mieć wirusa koronowego lub podejrzewasz, że masz objawy wirusa koronowego, możesz skontaktować się z nami (wyłącznie przez e-mail), a my możemy umówić się na konsultację przez Skype lub Facetime z jednym z lekarzy w celu uzyskania dalszych porad i pomocy.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]