Przejdź do treści

Ajurweda: zaskakujący bohater w walce z chorobami serca

Ajurweda i choroba serca to nie dwa wyrażenia, które zwykle są ze sobą powiązane. Ale powinny być.

Dlaczego? Ponieważ Ajurweda mogłaby równie dobrze być ostatecznym sposobem leczenia chorób serca i ich wyniszczających objawów.

Czym jest ajurweda?

Ajurweda, czyli medycyna ajurwedyjska, jest starożytnym systemem uzdrawiania, który koncentruje się na przywracaniu równowagi w ciele i umyśle w celu osiągnięcia optymalnego zdrowia. Koncentrując się na promowaniu zdrowego stylu życia, a nie tylko na leczeniu objawów chorób, naturalne i holistyczne podejście Ajurwedy zyskało szerokie znaczenie i szybko staje się środkiem, który należy stosować dla osób poszukujących alternatywy dla zwykłych metod leczenia .

Skuteczność Ajurwedy można przypisać wielu rzeczom. Głównym z nich jest nacisk na ustanowienie unikalnego planu leczenia dla każdej osoby w oparciu o jej specyficzne dosze i energie.

Innym ważnym czynnikiem jest to, że medycyna ajurwedy formułuje zintegrowaną terapię, która zapobiega i leczy choroby serca. Filozofia ta oznacza, że ​​nie tylko leczysz swoje serce, ale dostosowujesz zdrowszy tryb życia, co z kolei prowadzi do ogólnego zdrowszego ciebie.

Choroby serca

Choroby serca i układu krążenia odnoszą się do chorób serca i naczyń krwionośnych. Mogą one być spowodowane przez mnóstwo czynników, takich jak:

  Wrodzone wady serca

  Wysokie ciśnienie krwi

  Cukrzyca

  Palenie

  Nadmierne spożycie alkoholu

  Nadużywanie narkotyków

  Stres

  Niezdrowa dieta

I chociaż objawy chorób serca często pojawiają się powoli, mogą szybko doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak zatrzymanie akcji serca, udary, niewydolność narządów i tętniaki.

Ajurweda leczy choroby serca poprzez leczenie ich przyczyny. Zapewnia to skuteczny i trwały plan terapeutyczny.

Ajurwedyjskie leczenie problemów sercowych

Będąc główną przyczyną śmierci na świecie, choroby sercowo-naczyniowe były od dawna badane i leczone z różnymi wynikami. Niestety, większość opcji leczenia obejmuje drogie leki i inwazyjne operacje. Ajurweda to wszystko zmienia.

Skupienie się na poprawie krążenia, obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi i poziomu stresu, przy jednoczesnym zwiększeniu wydolności tlenowej i elastyczności tętnic, oznacza, że ​​medycyna ajurwedyjska przyjmuje wielotorowe podejście do leczenia chorób serca. I robi to bardzo dobrze.

Niedawne badania i próby kliniczne dowiodły niezwykłego wpływu Ajurwedy na czynność tętnic i jej wartości w leczeniu osób z chorobą niedokrwienną serca.

Niektóre z tych subtelnych, ale skutecznych zabiegów wspomagających zdrowie serca to:

  Dieta ajurwedyjska

Dieta ajurwedyjska zasadniczo opowiada się za dietą bogatą w składniki odżywcze i zdrową dla serca. Unikanie przetworzonych, smażonych i zawsze wygodnych, ale nigdy niezdrowych fast foodów może znacznie przyczynić się do zapewnienia zdrowej i zbilansowanej diety.

Podobnie włączenie przypraw, takich jak kurkuma, koper włoski i kminek, oraz zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, może mieć znaczący (i pozytywny) wpływ na zdrowie serca.

Ajurweda również podkreśla znaczenie uważnego jedzenia. Nie pomijanie posiłków, nie przejadanie się i nie jedzenie zbyt późno w nocy to proste środki, które pomagają utrzymać układ trawienny i krwionośny w doskonałej kondycji.

  Ćwiczenie

Wiemy już, że ćwiczenia mogą zdziałać cuda dla serca. Pomaga poprawić krążenie, metabolizm, a nawet nastrój! Trening nie musi być też męczący. Umiarkowane, regularne ćwiczenia, takie jak chodzenie do 30 minut dziennie, wystarczą, aby zobaczyć i poczuć różnicę.

Joga to kolejna doskonała opcja. Pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poziom glukozy i cholesterolu we krwi. A dzięki wielu różnym pzom specyficznym dla promowania zdrowego serca, może być łatwo włączona i praktykowana codziennie nawet przez najbardziej początkujących entuzjastów jogi.

Mówiąc najprościej, aby zwalczyć skutki siedzącego za biurkiem trybu życia, konieczne jest wstawanie i poruszanie się.

  Odprężenie

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, wiem. Ale ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Przy wielu obowiązkach i gorączkowym stylu życia stres jest postrzegany jako niemal oczywisty skutek. To oznacza katastrofę dla twojego serca.

Ajurweda rozumie znaczenie dbania o serce jako narząd fizyczny, jak również ośrodek emocjonalny. Dlatego zaleca włączenie praktyk łagodzących stres jako część ogólnej terapii na rzecz zdrowszego serca. Należą do nich:

  Medytacja

  Pranayama

  Wystarczająca ilość snu

  Aromaterapia

  Masaże

Wszystko to prowadzi do wzrostu odżas (lub wigoru), co z kolei prowadzi do wzrostu witalności i zadowolenia.

Zakończenie

Choroby serca to nie żarty. Wiąże się z poważnymi objawami i skutkami i jako taki wymaga poważnej uwagi. Ale to niekoniecznie oznacza potrzebę agresywnego podejścia.

Ajurweda skutecznie i trwale leczy problemy z sercem. To także dzięki prostym środkom, które mają znaczący wpływ na twoje serce, zdrowie i styl życia.

Ajurweda nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie serca, ale także pozwala wprowadzić do życia równowagę, spokój, siłę i wigor.

Jeśli szukasz idealnego planu terapeutycznego do zapobiegania lub leczenia problemów z sercem, odwiedź nas w The Ayurvedic Clinic. Nasz doświadczony panel konsultantów ajurwedyjskich z przyjemnością poprowadzi Cię w kierunku najbardziej naturalnych i holistycznych praktyk, które pomogą uzdrowić twoje serce, jednocześnie kultywując zdrowie, wigor i witalność.